قوانین و مقررات دوره های آموزشی

قوانین و مقررات واحد آموزش شامل شرایط کلی زیر است:

 • قوانین و مقررات عمومی
 • قوانین و مقررات آموزشی
 • قوانین و مقررات مالی
 • شرایط انصراف
 • شرایط دریافت گواهینامه رسمی

فراگیران محترم دوره لازم است پیش از ثبت نام و شرکت در دوره‌ها قوانین مذکور را به‌دقت مطالعه کرده و سپس اقدام به ثبت نام نمایند.

 

قوانین و مقررات عمومی:

 1. حضور به‌موقع و منظم در کلاس‌های آموزشی الزامی است.
 2. رعایت نظم و پاکیزگی محیط کلاس الزامی است.
 3. رعایت اصول اخلاقی درخصوص عدم تجاوز به حریم رایانه‌های شخصی دیگران (فراگیران دوره و استاد) الزامی است و درصورت عدم رعایت واحد آموزش مجاز است فرد خاطی را از دوره محروم نماید.
 4. رعایت شئونات اسلامی الزامی است و عواقب تمامی تخلفات در این خصوص بر عهده فراگیر است.
 5. جهت حفظ شأن استاد و حرمت محیط آموزش، از بردن هرگونه خوراکی و آشامیدنی به داخل کلاس­ها خودداری نمایید.
 6. ضبط جلسات تدریس به‌صورت تصویری ممنوع بوده و ضبط صوتی فقط با هماهنگی اساتید محترم امکان‌پذیر است. درضمن استفاده از تلفن همراه در کلاس ممنوع است.
 7. اهتمام شما در حفظ و نگهداری هر چه بهتر تجهیزات آموزشی (اعم از سخت­افزار و نرم­افزار) موجب ارتقای کیفیت آموزش خواهد بود. لذا خواهشمند است بدون هماهنگی اساتید محترم و مهندسان فنی، هیچ جابه‌­جایی و یا تغییری در استفاده از تجهیزات واحد آموزش ایجاد نفرمایید.

 

قوانین و مقررات آموزشی:

 1. داشتن غیبت بیش از ۳ جلسه غیرموجه در کلاس باعث حذف فراگیر از دوره آموزشی شده و واحد آموزش  هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال استرداد هزینه کلاس به عهده نخواهد داشت و مدرک پایان دوره نیز اعطا نمی‌شود.
 2. در پایان هر دوره آموزشی، آزمون از فراگیران دوره اخذ می شود و در صورت کسب حداقل نمره ۱۴  از ۲۰ یا ۶۰ از ۱۰۰ نمره مدرک صادر می گردد و در صورت عدم کسب حدنصاب نمره به عنوان مردود محسوب شده و باید مجددا در آزمون با آمادگی بیشتر شرکت کند.

فراگیران دوره‌ای که در آزمون، حد نصاب نمره را کسب نکنند و بدون اطلاع قبلی و دلیل موجه در آزمون پایان دوره غیبت داشته باشند جهت شرکت در آزمون مجدد باید ۲۰ درصد هزینه دوره را به عنوان هزینه آزمون مجدد پرداخت نمایند.

 

قوانین و مقررات مالی:

 1. فراگیران دوره گرامی پیش از شروع دوره می­ بایست نسبت به تسویه­ حساب کامل دوره اقدام نموده و سپس در دوره حاضر شوند.
 2. در صورتی که فراگیر به‌خاطر مشکلات شخصی از ادامه کلاس باز ماند هیچ مسئولیتی بر عهده واحد آموزش نبوده و ملزم به پرداخت کل شهریه کلاس است.

شرایط انصراف و جابه­ جایی:

عودت شهریه و یا جابه ­جایی به کلاس و یا ساعت دیگر، فقط مطابق با شرایط ذیل قابل اجرا خواهد بود:

 1.  در صورت انصراف تا یک هفته قبل از شروع دوره،۲۵ درصد مبلغ واریزی کسر شده و مابقی آن پس از مراحل مالی و پس از ۱ الی ۲ ماه بازگردانده می شود درضمن پس از شروع کلاس هیچ مبلغی بازگردانده نمی‌شود. همچنین در صورت درخواست جابه‌جایی به کلاس و یا ساعت دیگر، این جابه‌جایی بدون قید و شرط خواهد بود.
 2. از شروع دوره به بعد هیچ­گونه شهریه ­ای عودت داده نمی­ شود. و همچنین به هیچ­ وجه ممکن جابجایی به کلاس و ساعت دیگر صورت نمی­ پذیرد.

 

شرایط دریافت گواهی‌نامه رسمی پایان دوره

 1.   حضور دانشجو در حداقل ۷۰% جلسات کلاس
 2. تسویه حساب کامل
 3. قبولی در آزمون پایان دوره (کسب حداقل نمره ۶۰ از ۱۰۰ یا ۱۴ از ۲۰ و تایید استاد دوره)
 4. ثبت نام در سیستم ثبت نام و دریافت کد

فراگیران دوره محترم برای دریافت گواهی‌نامه خود می­ توانند دو هفته پس از اعلام نمرات، پس از هماهنگی تلفنی و حصول اطمینان از صدور آن، حضوراً و شخصاً با ارائه کارت شناسایی معتبر مدرک خود را دریافت نمایند.