مراحل اخذ مجوزهای نشر دیجیتال

روال اخذ مجوز از طریق سامانه ملی سرآمد

– ورود به سامانه ثبت نرم‌افزار مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به نشانی: http://login.saramad.ir

– ایجاد حساب کاربری (درخواست عضویت) برای شرکت یا موسسه شما

– ورود با حساب کاربری ایجاد شده

– کلیک روی دکمه «صدور شناسنامه نرم‌افزار»

– ورود به قسمت «لیست نرم‌افزارها» و ثبت نرم‌افزار «جدید»

– ورود به قسمت «لیست درخواست‌ها»

– تعیین نوع درخواست

– گواهی ثبت جهت ثبت امور معنوی نرم‌افزار

-پروانه انتشار جهت اخذ مجوز انتشار

– پروانه تکثیر جهت شرکت‌های تکثیر عمده لوح‌فشرده

– انتخاب نرم‌افزار مربوطه با کلیک روی دکمه «انتخاب» سطر مربوطه

– کلیک روی دکمه «تایید»، سپس کلیک روی دکمه «ارسال»

– در اینجا باید نام موسسه «فرهنگی هنری سخن‌پردازان خواجه نصیر» را در در جعبه متن مقام «نام ناشر» وارد کرده و دکمه جستجو (←) را بزنید سپس بر روی سطر نام موسسه فرهنگی هنری سخن‌پردازان خواجه نصیر  دکمه «انتخاب» را کلیک کرده و سپس دکمه «تایید ارسال» را بزنید تا نرم‌افزار مربوطه وارد پانل این موسسه گردد.

– سپس فایل تصویر روی سی‌دی و فایل تصویر پک نرم‌افزار را به‌صورت دو فایل .jpg به نشانی info [@] mfsokhan [.] ir ایمیل نمایید. موضوع (subject) ایمیل را «ثبت نرم‌افزار» قراردهید. همچنین در متن ایمیل، نام شرکت و نام نرم افزار را مشخص نمایید.

– با دفتر موسسه فرهنگی هنری سخن‌پردازان خواجه نصیر تماس گرفته و جهت ارسال ۵ نسخه از نرم‌افزار به همراه تصاویر پک و روی سی‌دی هماهنگی شود.

– پس از این مرحله پیشرفت کار را می‌توانید در پانل کاربری خود در سایت سرآمد پیگیری کنید.

 

مراحل ارائه خدمات نشر دیجیتال به متقاضیان:

1) پس از هماهنگی با مؤسسه (از طریق ارسال ایمیل یا به‌صورت تلفنی) یک نسخه از محصول تمام متعلقات آن (مانند طرح روی سی دی، جعبه سی دی، کتابچه های جانبی و ...) به نشانی شرکت جهت بررسی اولیه ارسال کنید.

2) پس از بررسی کارشناسان شرکت در خصوص موضوع، کیفیت محتوا، کیفیت فنی رابط کاربری ، کیفیت گرافیک و تأیید محصول توسط ما، قراردادی جهت انجام امور مربوط به نشر دیجیتال و کلیه مراحل تولید با متقاضی بسته شده و کلیه شرایط در قرارداد قید خواهد شد.

3) پس از عقد قرارداد و رفع اشکالات و ایرادات اولیه ، بایست پنج نسخه کامل برای ما ارسال نمائید. ما یک نسخه از آنرا نزد خود نگه داشته و 4 نسخه دیگر را برای بررسی و تائید به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌کنیم.

4) پس از تأیید محصول توسط "مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" برای امور تولید، تهیه هولوگرام و باقی مراحل با شما تماس خواهیم گرفت.